Wykupujemy ubezpieczenie mieszkaniowe

ubezpieczeniemieszkanioweWypadki chodzą nie tylko po ludziach, ale i po domach, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu mieszkaniowym. Jeżeli terminy takie jak OC i assistance kojarzą Ci się tylko z Twoim samochodem, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Bezpiecznie jak w domu

Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie, to najpierw zastanówmy się, jaki zakres ochrony mamy dokładnie na myśli. Czy chcemy ubezpieczyć jedynie mury naszego domu, czy też całą jego zawartość? Następnie zajmijmy się ustaleniem sumy ubezpieczeniowej.

Chodzi tu o kwotę, na którą chcemy ubezpieczyć nieruchomość oraz znajdujące się w niej wyposażenie, a która uzależniona jest od wartości mienia, którym dysponujemy. W przypadku jakichkolwiek problemów z wyceną naszego majątku, dobrze jest się zwrócić o pomoc do specjalisty (zwłaszcza, jeśli posiadamy np. cenne antyki).

Powinniśmy też zabezpieczyć swoją posiadłość przed roszczeniami osób trzecich – w tym celu należy nabyć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Brzmi znajomo? Jeżeli do tej pory kojarzyliśmy OC jedynie z ubezpieczeniem komunikacyjnym, to pora na małą weryfikację.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Na pewno o ubezpieczeniu domowym assistance, które stanowi nasze zabezpieczenie przed różnego rodzaju kryzysowymi sytuacjami. Pokrywa ono np. koszty interwencji hydraulika czy ślusarza, kiedy niechcący zatrzaśniemy drzwi.

Chcesz się ubezpieczyć? Pamiętaj:

– przy wyborze ubezpieczenia na pewno nie możemy się kierować wyłącznie takim kryterium, jak niska cena polisy – lepiej dokładnie porównać poszczególne oferty (np. za pomocą specjalnej porównywarki), a potem spać spokojnie,

– w pakiecie otrzymujemy najczęściej ubezpieczenie OC oraz assistance,

nie wszyscy ubezpieczyciele dołączają polisę OC do wykupionego przez nas pakietu, więc nie należy się dziwić, jeśli będziemy musieli wykupić ją osobno,

– wybierzmy taką ofertę, w której nie będziemy musieli dopłacać za ochronę przed określonymi wypadkami losowymi,

– ubezpieczyciele nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody, których wartość nie przekracza przyjętego w umowie minimum,

– jeśli ubezpieczamy mieszkanie po raz kolejny, nie zapominajmy uwzględnić cennych przedmiotów, w których posiadanie weszliśmy od czasu zakupu ostatniej polisy,

– warto zwrócić się do naprawdę sprawdzonego ubezpieczyciela – opinii możemy poszukać wśród znajomych lub w internecie,

– na wszelki wypadek przypominamy o konieczności bardzo dokładnego przeczytania dokumentów i sprawdzenia wiarygodność ubezpieczyciela – to podstawowe warunki zawarcia korzystnej umowy.

bezpiecznydom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *