Firmy przewozowe: jak zaoszczędzić na AC i OC?

Na rynku ubezpieczeń od dawna trwa ostra i bezpardonowa walka o klienta i towarzystwa ubezpieczeniowe starają się zainteresować klientów swoimi ofertami, prześcigając się w różnych propozycjach. Dotyczą one między innymi rabatów na autocasco czy dodatkowych bonifikat promocyjnych do celów marketingowych. Innym sposobem uzyskania zniżki na AC i OC jest zamontowanie w aucie lokalizatora GPS. Dzięki niemu w każdym momencie można sprawdzić, czy kierowca dojechał do określonego miejsca na czas i ile razy robił sobie przerwy. Widać też przejechane trasy wraz z prędkościami.

Trucks transporting Mahogany Trunks

Z badań wynika, że monitoring pojazdów powoduje redukcję ich przebiegu o pięć procent w skali roku. Gdy więc w grę wchodzi flota składająca się z dziesięciu samochodów, a każdy z nich przejeżdża dziennie dwieście pięćdziesiąt kilometrów, oszczędza się pięćdziesiąt tysięcy złotych. Sprawia to, że już po pierwszym roku użytkowania systemu oszczędza się i uzyskuje całkowity zwrot inwestycji .

W przypadku ubezpieczenia AC zniżka wynosi dziesięć procent. Inaczej wygląda sytuacja odnośnie OC. Kiedy już zamontuje się lokalizator GPS, zniżkę dostanie przewoźnik drogowy, który transportuje towar. Co ciekawe, jej wysokość może wynosić nawet dwadzieścia procent. Od czego zależy więc jej wysokość? Od towaru, jaki przewozi dana firma. Poza tym warto podkreślić, że przewoźnik może zyskać podwójnie. Zniżka AC i OC ,przy dużej liczbie pojazdów we flocie, przynosi ogromne oszczędności. Posiadając je, zwiększa się też szanse na podpisanie kontraktu ze spedytorem. Ważną rolę odgrywa dla niego fakt, że dana firma dodatkowo zabezpiecza towar i inwestuje w nowe technologie. Dzięki temu unika się sytuacji, w której ciężarówka, przewożąca przykładowo towary z branży alkoholowej, wyjeżdża z zakładu i nagle znika. sell

Jednocześnie można uniknąć nieautoryzowane otwarcia przestrzeni ładunkowej czy kradzieży paliwa, poprzez zainstalowanie szeregu czujników, dzięki którym włącza się alarm.Plusem zaawansowanych lokalizatorów jest ich kompatybilność z innymi systemami zabezpieczającymi, na przykład immobiliserem.  W związku z tym można nie tylko monitorować auto, ale też zdalnie je unieruchomić. Żeby to zrobić, wystarczy tylko wysłać sms z odpowiednią komendą. Istotną rolę odgrywa to, jak GPS jest dokładny. Warto o to zadbać. W ten sposób zmniejszamy prawdopodobieństwo utraty zasięgu.

Godna polecenia jest aplikacja, z której można korzystać na komputerze lub telefonie za pośrednictwem internetowej przeglądarki. Do tego, by przywiązywać większą wagę do odpowiedniego zabezpieczenia procesów logistycznych, nawołują również alarmujące statystyki. Z, cytowanego przez portal Biznes.pl, raportu Komendy Głównej Policji, który dotyczył stanu bezpieczeństwa ruchu na polskich drogach w 2011 roku, wynika, że wzrasta liczba kolizji. Policjanci odnotowali ich wówczas o tysiąc dwieście trzydzieści trzy więcej niż w roku 2010. Dotyczy to także wypadków z udziałem kierowców zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *