Zadbaj o swoje ubezpieczenie komunikacyjne!

odszkodowaniaWypadków z naszym udziałem może być bardzo wiele. Niestety na nieszczęścia, okaleczenia oraz poważniejsze zagrożenia życia jesteśmy narażeni praktycznie codziennie.

W dobie bardzo rozwiniętej komunikacji i szeroko pojętej technologii, nie ma chyba osoby, która przynajmniej jako pasażer nie podróżowałaby jakimś środkiem lokomocji. Samych właścicieli pojazdów jest zresztą także coraz więcej. Tym samym niestety codziennie prawdopodobieństwo spowodowania wypadku oraz udziału w nim także się zwiększa.

Niezbędnym elementem bezpiecznego kierowania pojazdem jest posiadanie ubezpieczenia. Tylko ono może zapewnić nam wypłatę pieniędzy w razie, gdyby stało się cokolwiek nam i osobom w naszym otoczeniu.

Wypadek drogowy to bardzo poważne zdarzenie. Każdy udział bezpośredni w kolizji może spowodować poważne obrażenia ciała, a w najgorszym wypadku także i śmierć. Niestety pomimo bardzo szerokiej kampanii dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, kierowcy wciąż zapominają o stosowaniu się do najważniejszych z nich, czyli:

  • nie wsiadaniu do auta po spożyciu alkoholu i innych używek,
  • przestrzeganie prędkości dozwolonej w obrębie danego terytorium,
  • przestrzeganie zasad przepisów drogowych.

Co więcej? Mała świadomość dotyczy także pakietu ubezpieczeń jaki należy wykupić, by w razie wypadku móc zapewnić odpowiednią ochronę sobie i wszystkim osobom poszkodowanym w wypadku.

odszkodowanie
Pamiętajmy, jeśli to my spowodowaliśmy wypadek, czyli inaczej mówiąc, to my jesteśmy sprawcami wypadku, do nas należy wypłata odszkodowania dla wszystkich osób, które doznały w jego wyniku uszczerbku na zdrowiu.

Co będzie wchodziło w zakres takiego odszkodowania:

  • forma zadośćuczynienia za krzywdę, jaką doznała osoba trzecia,
  • zwrot kosztów leczenia: w tym pobyt w szpitalu, konsultacje lekarskie, dojazdy do szpitala, specjalistycznej rehabilitacji,
  • zwrot dochodów jakie osoba utraciła w wyniku wypadku.

Ponadto, jeśli członek rodziny poszkodowanej zmarł w wyniku poniesionego wypadku, może się ona starać o:

  • jednorazowe odszkodowanie,
  • pokrycie kosztów związanych z pogrzebem,
  • wypłatę renty.

Form zadość uczynienia jest zatem bardzo dużo i warto o nich pamiętać.
Oczywiście nie zawsze jesteśmy sprawcami wypadku. Bywa i tak, że to my zostaliśmy w jego wyniku poszkodowani. Wówczas powinniśmy pamiętać także i o tym, że nam należy się odpowiedniej wysokości odszkodowanie powypadkowe.

Oczywiście, aby otrzymać pieniądze niezbędne będzie zebranie odpowiedniej dokumentacji oraz złożenie wniosku o wypłatę odszkodowania.
Kwota świadczenia jest zależna od tego jaki wpływ na nasze zdrowie miał wypadek oraz jakie szkody poniesiemy.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne, ze względu na częstotliwość występowania, są chyba najpowszechniejsze. Niestety bywają sytuacje, że ubezpieczyciel nie zawsze chce i wypłaca nam taką kwotę jaka rzeczywiście nam się należy. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do odpowiedniej organizacji zajmującej się fachowym doradztwem w zakresie odszkodowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *