Byłeś w szpitalu – walcz o odszkodowanie

Wypadki zdarzają nam się w różnych miejscach. Niestety nie omijają nas również podczas przebywania na wakacjach. Każdy kto choć raz miał wątpliwą przyjemność pobytu w szpitalu jakiegokolwiek kraju europejskiego wie natomiast jak wysoki potrafi być koszt leczenia w takiej placówce.

Kiedy możemy zatem starać się o odszkodowanie za pobyt w szpitalu?

Wielu z nas uważa, że wykupienie ubezpieczenia to gwarancja otrzymania pełnego zadość uczynienia za całkowity koszt naszego pobytu w szpitalu. Niestety jak się później ubezpieczenie zdrowotneokazuje nie zawsze tak jest.

Na pokrycie kosztów związanych z leczeniem szpitalnym pozwalają tylko określone pakiety , które bardzo często są elementem dodatkowym umowy ubezpieczeniowej.

Pierwszą informacją niezbędną dla ubezpieczyciela w kwestii wypłaty odszkodowania jest fakt, czy my jako osoby biorące bezpośredni udział w zdarzeniu byliśmy sprawcami, czy poszkodowanymi.

Jak się bowiem okazuje całkowity koszt naszego leczenia możemy odzyskać z polisy oc sprawcy wypadku.

Jako osoby poszkodowane możemy starać się o zwrot kosztów leczenia, niezbędnej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu, lekarstw itp.

Pieniądze możemy otrzymać także za kosztowne operacje plastyczne oraz dostosowywanie wyposażenia domu do obecnego stanu zdrowia np. jeśli w wyniku wypadku obecnie poruszamy się za pomocą wózka inwalidzkiego.

Absurdy polskich ubezpieczycieli, czyli problemy z wypłatą odszkodowania

Sytuacji, kiedy ubezpieczyciele niekoniecznie chcą nam wypłacić odszkodowanie jest kilka. Najczęstsze problemy pojawiają się podczas ubiegania się o zwrot za koszty leczenia w szpitalach niepublicznych. Wiele towarzystw uważa, że takiego rodzaju leczenie nie jest koniecznością. W końcu taką sama opiekę medyczną możemy sobie zapewnić poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia. Inna sprawą jest oczywiście fakt, że na pełne wyleczenie musielibyśmy wówczas czekać wiele miesięcy, a poszczególne wizyty wystać w kilometrowych kolejkach.

odszkodowania

Drugą, bardzo często stosowaną metodą Towarzystw Ubezpieczeniowych jest zaniżanie kwot odszkodowania, jakie rzeczywiście nam się należą. Warto wtedy poradzić się specjalistów w dziedzinie odszkodowań, jakie sumy pieniędzy rzeczywiście nam się należą.

Otrzymanie pełnego odszkodowania to bardzo często droga przez mękę. Niestety tylko w ten sposób możemy dochodzić swoich praw i swoich pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *