Ubezpieczajmy się… bo warto!

Ubezpieczać się warto, co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. Pomimo tego wciąż pozostaje grupa osób, która lekceważy ten temat. Na co liczymy nie ubezpieczając siebie, auta i swojego domu? Być może na szczęście, dobrą passę… A być może po prostu jesteśmy nieodpowiedzialni i nie dojrzeliśmy jeszcze do posiadania własnego domu i rodziny.

Powodów do wykupienia ubezpieczenia jest wiele. Spośród nich najczęściej wspominanym jest po prostu spokój wewnętrzny. Niestety przestępczość w zakresie włamań i dewastacji od wielu lat plasuje się podobnie pośród innych wskaźników i nic nie wskazuje na to, by miało się to niebawem zmienić.

Pamiętajmy, pożary, złodzieje, zdarzenia losubezpieczenie domuowe mogą poważnie uszczuplić nasz domowy budżet. Nie warto narażać się na takie problemy, tylko dlatego, że od pełnego bezpieczeństwa dzieli na kilkadziesiąt złotych comiesięcznej składki.

Po pierwsze ubezpieczenie mieszkania!

Rodzajów ubezpieczeń mieszkaniowych jest wiele. Oferta jest tak bogata, że przy odrobinie chęci i wolnego czasu, naprawdę jest w czym wybierać.

O jakich ewentualnych niebezpieczeństwach powinniśmy pamiętać podczas ubezpieczania mieszkania?

Po pierwsze ubezpieczmy mieszkanie od ewentualnych pożarów. Zwróćmy przy tym uwagę nie tylko na wszystkie skutki pożaru, ale również na zniszczenia wywołane akcją ratowniczą naszego domu.

Ubezpieczenie mieszkaniowe na bardzo korzystnych warunkach możemy zaciągnąć np. w wypadku, kiedy zabieramy je pod kredyt.

A propo mieszkania warto wykupić również ubezpieczenie OC w razie, gdybyśmy to my zalali mieszkanie sąsiadów.

Dbajmy o stan techniczny naszego mieszkania, tylko wtedy Towarzystwo ubezpieczeniowe nie podważy umowy ubezpieczeniowej.

Zwracajmy uwagę na wszystkie elementy ubezpieczenia jakie mamy zapewnione w umowie. Może się bowiem okazać, że wykupując podstawowe ubezpieczenie ograniczyliśmy swoje możliwości wyłącznie do ochrony murów, nie biorąc pod uwagę wyposażenia domu. Jak się jednak okazuje, to przecież ono najczęściej ulega zniszczeniom.

Bardzo dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie ubezpieczeń jest także tzw. Home assistance, czyli doraźna pomoc specjalistów takich jak chociażby hydraulik, elektryk, czy ślusarz.

ubezpieczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *