Pakiet Assistance

Nadeszły wakacje, czas wyjazdów na wczasy. Jak co roku, niesłabnącą popularnością wśród Polaków, cieszy się morze bałtyckie, zwłaszcza gdy zza chmur wychodzi słońce, każdy ma ochotę chociaż na jeden weekend, oderwać się biurowych czterech ścian i wyjechać, wygrzewać się na piasku, chlupiąc się w bałtyckiej wodzie. Dlatego też, przez całe wakacje, rok w rok, mamy niesłychany ruch na autostradach prowadzących nad morze. Tłok na ulicach może nieść ze sobą ponure konsekwencje, warto się przed nimi uchronić i w razie wypadku- ubezpieczyć. W dzisiejszym wpisie przypomnę kilka informacji o ubezpieczeniach Autocasco, do tego postaram się wzbogacić waszą wiedzę na ten temat.

Zacznijmy od podstaw, czyli wytłumaczenia co kryje się pod nazwą Assistance. Jest to polisa nieobowiązkowa, dotyczy zarówno osób prywatnych jak i przedsiębiorstw. Posiadacz opisywanej polisy może liczyć na pomoc techniczną i medyczną w razie kolizji samochodowej lub awarii auta. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa każdemu kierowcy, który zaopatrzył się w owe ubezpieczenie, a także pasażerom. W razie wypadku , owy kierowca może liczyć na holowanie pojazdu, naprawę na miejscu zdarzenia, zapewnienie samochodu zastępczego, nocleg dla kierowcy i pasażerów, transport medyczny oraz inne rozmaite usługi.

Jeśli poprzedni akapit przekonał cię do wykupienia polisy, musisz wiedzieć, że często ubezpieczenie assiatance jest traktowane jako dodatek do autocasco. Zresztą, nazwa mówi sama za siebie, ponieważ assistance, z angielskiego, oznacza dodatek. W niektórych firmach ubezpieczeniowych, jest to nawet dodatek darmowy.  Czasami dostajemy Assistance przy okazji kupna nowego samochodu, ale są to, póki co, rzadkie przypadki.

Kiedy planujemy podróż za granicę, warto zastanowić się nad opcją rozszerzoną ubezpieczenia Assistance. Zaletą tej polisy jest często fakt, iż kiedy nasz auto zacznie się buntować w kraju, którego mieszkańcy mówią w nieznanym dla nas języku, możemy po prostu zadzwonić pod podany przez agencję ubezpieczeniową numer, która jak najszybciej przyjedzie aby odholować nasze auto i zapewnić nam niezbędną pomoc.

Występują również ubezpieczenie assistance od mieszkań, często bank podarowuje go klientowi jako bonus od założenia konta lub nabycia karty płatniczej. Jest to analogiczne do opisanego wyżej przypadku ubezpieczenia samochodu, tylko, że w grę wchodzą nasze urządzenia domowe. W razie problemu z ciekanącym kranem czy zepsutą zmywarką, agencja ubezpieczeniowa pokrywa wszelkie koszty naprawy i usługi wezwanego fachowca. Trzeba jednak dodać, że nie mamy tu całkowitej swobody, możemy korzystać tylko z usług tych specjalistów, które polecił nam bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *