Ubezpieczenie OC i Assistance, ale… mieszkania!

Nie raz pisaliśmy już na tym blogu o korzyściach płynących z ubezpieczenia mieszkania. W tej kwestii, rzecz jasna, nic się nie zmieniło. Dziś chciałabym jednak dopowiedzieć, jakie korzyści mogą płynąć z dokupienia do ubezpieczenia mieszkania OC i Assistance, o których nie często się wspomina, a dają wiele.

Samo ubezpieczenie mieszkania gwarantuje odszkodowanie za szkody wynikłe ze zdarzeń losowych. Będą to więc wszelkie żywioły – powodzie, huragany, pożary i inne. Dodatkowo, w skład takiego odszkodowania będą też wchodziły wszelkie kradzieże, włamania i dewastacje, które przecież potrafią uszczuplić budżet domowy o nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dużym plusem jest również to, że gdy sąsiadowi pęknie rura i zaleje nam sufit w łazience, to otrzymamy odszkodowanie, które pokryje koszty remontu. Najczęściej w ten koszt jest również wliczony czas pracownika, który będzie tę szkodę naprawiał.

Dobrze, ale wróćmy więc do OC i Assistance w przypadku ubezpieczenia mieszkaniowego. Decydując się na wykupienie pełnego pakietu, możemy mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy i w naszym budżecie domowym nie pojawią się niespodziewane koszty.

Zacznijmy od OC. Nie każdy jest bez winy, czasem to przecież nam mogą pęknąć rury i to my możemy zalać sąsiada. Złośliwość rzeczy martwych. I zamiast płacić mu grube pieniądze na remont, zrobi to za nas ubezpieczenie OC mieszkania. Dzięki temu zaoszczędzimy kilkaset złotych za naprawę łazienki sąsiada. Dodatkowo, ubezpieczenie to pokryje również koszty, które wynikną przez uszkodzenie czyjegoś samochodu spowodowane wyrzuceniem z domu jakiegoś towaru (na myśl przychodzi tu kreskówka i wylatujący z dziesiątego piętra fortepian).

Przejdźmy teraz do Assistance w przypadku ubezpieczenia mieszkaniowego. Pokrywa ono koszty interwencji specjalistów, którzy muszą odwiedzić nasze mieszkanie i naprawić szkody. Będą to więc ślusarze, elektrycy, hydraulicy, szklarze i wszyscy ci, którzy będą niezbędni do pozostawienia mieszkania w takim stanie, jak sprzed zdarzenia. Dodatkowo, jeśli na czas remontu niezbędna będzie przeprowadzka, takie Assistance pokryje wszelkie koszty pobytu w hotelu czy tymczasowego wynajmu mieszkania.

Jak widać więc, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem mieszkania w pełnym pakiecie, ponieważ może pozwolić nam zaoszczędzić duże kwoty pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *