Ubezpieczenie NNW

Każdy rodzic zna to uczucie, kiedy jego dziecko wyjeżdża na kolonie lub inny pierwszy samodzielny wyjazd, gdzie mama nie będzie miała na oku swojej pociechy. Jednak w wiadomościach wiele się słyszy o nieszczęśliwych wypadkach. Trzeba mieć na uwadze też to, że dzieci bywają beztroskie i nie myślą o konsekwencjach, kiedy pakują się w kłopoty oraz że opiekun grupy nie ma oczu dookoła głowy i nie zawsze jest w stanie upilnować wszystkich uczestników wyjazdu, zwlaszcza kiedy jest w tej dziedzinie niedoświadczony. Co w takim razie zrobić, aby nie zachodzić w głowę, czy dziecko jest bezpieczne na kolonii? Dobrą opcją jest wykupienie ubezpieczenia NNW- rozwinięcie skrótu brzmi- Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

NNW jest to składka, która wpłacamy na początku roku szkolnego, kiedy dziecko idzie do szkoły, chociaż warto jest też wykupić ją dla samego siebie. Jest to ubezpieczenie społeczne nieobowiązkowe, zawierane na 12 miesięcy od momentu podpisania. NNW obejmuje wszelkie uszczerbki na zdrowiu, których doznałeś w wypadku. Wszelkiego rodzaju, złamania, zwichnięcia, odmrożenia. Warto pamiętać, że możemy ubezpieczać się w kilku agencjach ubezpieczeniowych, dzięki czemu dostaniemy większą rekompensatę, gdy poniesiemy straty zdrowotne w wyniku jakiejś sytuacji. Również w obliczu śmierci któregoś z członków rodziny, możemy liczyć na odszkodowanie.

Co zrobić kiedy do wypadku dojdzie? Należy postępować według podanych niżej punktów:

  1. Udzielenie pomocy osobie poszkodowanej
  2. Dokumentacja zdarzenia- zebranie danych osobowych wszystkich ludzi, którzy są z wypadkiem związani
  3. Zebranie dokumentacji medycznej dotyczącej urazu
  4. Wstawienie się przed Komisją Lekarską, która zweryfikuje czy powstały uraz kwalifikuje się do odszkodowania

Bywają jednak wypadki, przy których nie dostaniemy odszkodowania. Głównie chodzi tu o wszelkie próby samobójcze lub samookaleczenia, nadmierne spożycie alkoholu, narkotyków lub innych używek, prowadzenie samochodu bez niezbędnych dokumentów.

Jedna myśl nt. „Ubezpieczenie NNW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *