O co chodzi w ubezpieczeniu NW?

NNW libertyPrzezorny kierowca dba o wszechstronne ubezpieczenie. Skoro i tak musimy wykupić polisę, zadbajmy o to, by była ona kompletna i zabezpieczała nas od rozmaitych wypadków. Wykupienie polisy NNW niewiele nas zakosztuje a może okazać się jedyną skuteczną ochroną kierowcy.

 

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Jest to nieobowiązkowa polisa, której zakres ochrony dotyczy wszelkich następstw nieszczęśliwych wypadków. Ochronie podlega kierowca i pasażerowie, u których wypadek spowodował trwały uszczerbek na zdrowiu. W odróżnieniu od polisy OC, tutaj świadczenie jest wypłacane kierowcy, nawet jeśli to on spowodował wypadek. Ubezpieczenie NNW obejmuje konsekwencje wypadków komunikacyjnych. Jednak odszkodowanie często obejmuje także szkody, jakie miały miejsce przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu.

Elementy wyłączone spod wypłaty

Zazwyczaj ubezpieczenie NNW nie wypłaca odszkodowania w konkretnych przypadkach. Tak będzie jeśli na przykład wypadek spowodowany był po środkach odurzających albo umyślnie. Odszkodowanie z pewnością nie zostanie wypłacone, jeśli kierowca nie posiadał ważnego dokumentu prawa jazdy. Konkretny ubezpieczyciel w ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) wymienia sytuacje, które wykluczają wypłatę odszkodowania. Przed wykupieniem konkretnej polisy warto prześledzić ten dokument, a także porównać oferty, by wybrać najkorzystniejsze i najtańsze ubezpieczenie NNW.

Zakres ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenie NNW uzupełnia tradycyjna polisę OC, obejmując ochroną kierowcę i pasażerów, w przypadku wypadków powstałych z ich winy. W tego typu polisie kierowca i pasażerowie pojazdu są zabezpieczeni przed uszkodzeniami ciała i uszczerbku na zdrowiu, powstałych w wyniku wypadku. Polisa zostanie także wypłacona uposażonym, w przypadku śmierci w wyniku zdarzeń objętych ubezpieczeniem. Na co warto zwrócić uwagę, nabywając ubezpieczenie NNW. W wielu przypadkach polisa NNW obejmuje wypadki, powstałe nie tylko w czasie jazdy samochodem, ale także podczas wsiadania i wysiadania z niego.

  • Dobre ubezpieczenie NNW obejmuje wypadki, powstałe nie tylko na terenie kraju, ale także poza jego granicami
  • Ubezpieczenie powinno obejmować także wypadki powstałe w trakcie naprawy usterek auta, dokonywanych na drodze.
  • Bierzmy pod uwagę sumę ubezpieczenia, wypłacaną uczestnikom wypadku
  • Warto też zwracać uwagę na sposób płatności i możliwość dostosowania go do własnego budżetu. Wiele ubezpieczycieli oferuje elastyczne możliwości płatności za polisę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *