Jakie ubezpieczenie powinni posiadać narciarze?

nartyCo prawda okres wyjazdów na narty powoli dobiega końca jednak temat ubezpieczeń dla osób czynnie uprawiających ten sport wciąż nie pozostaje bez echa. Zresztą, jak to w życiu bywa sezon letni bardzo szybko przemija i nawet się nie obejrzymy, a zima już do nas zawita.
Narty to bowiem bardzo specyficzny rodzaj aktywności fizycznej. Wystarczy chwila nieuwagi lub odrobina brawury, by spowodować wypadek bardzo poważny w swoich skutkach.

Ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy to niezbędnik każdego, kto lepiej lub gorzej czuje się na szosie.
Jakie ubezpieczenie powinniśmy zawrzeć przed wyjazdem na narty, o czym warto pamiętać oraz z jakimi ofertami możemy się spotkać?

O czym każdy turysta udający się na narty powinien pamiętać?
Ubezpieczenia turystyczne to zazwyczaj wydatek nie większy niż kilkadziesiąt złotych. Jednocześnie przy udziale małej kwoty pieniędzy możemy zaoszczędzić sobie i swojej rodzinie bardzo dużo niepotrzebnych zupełnie kosztów i problemów wynikających z leczenia nas samych, jak i osób, które również mogą ucierpieć podczas wypadku.

W ramach podstawowego ubezpieczenia turystycznego Towarzystwo Ubezpieczeniowe może nam zaproponować następujące rodzaje zadośćuczynienia:

  • Pokrycie kosztów leczenia-co zawiera się w pokryciu kosztów szpitalnych, wizyt u lekarzy, przeprowadzonych zabiegów, operacji, koszty transportu medycznego np. z trasy narciarskiej,
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej-czyli wypłatę odszkodowania osobom, które w wyniku naszych działań doznały trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel zobowiązuje się wówczas do pokrycia kosztów leczenia takiej osoby w szpitalu lub pokrycie kosztów rehabilitacji w przypadku poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Przed wyjazdem na narty powinniśmy także pamiętać o ubezpieczeniu swojego sprzętu. Szczególnie, gdy jego cena jest dość wysoka (co w przypadku nart nie niczym szczególnym). Koszty sprzętu nierzadko sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych, warto zatem pamiętać o zabezpieczeniu jego wartości.

W przypadku ubezpieczenia sprzętu narciarskiego warto jednak pamiętać, że zwrot pieniędzy za zniszczony sprzęt otrzymamy tylko wtedy, gdy jego zniszczenie nastąpi podczas jazdy na trasach strzeżonych, specjalnie wyznaczonych oraz w wypadku kradzieży, tylko wtedy, gdy zniknie w miejscu, gdzie jego przechowywanie zostało dodatkowo opłacone.

Wreszcie ubezpieczenie dla narciarzy powinno także zawierać pełne ubezpieczenie bagażu. Ten element jest akurat ważny praktycznie w każdego rodzaju ubezpieczeniach turystycznych. Zagubiony lub skradziony bagaż może się bowiem w wielu przypadkach okazać bardzo dużą stratą pieniędzy i innego rodzaju kosztowności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *