Czym kierować się przy zakupie ubezpieczenia AC?

Wiele osób całymi latami odkłada ciężko zarobione pieniądze, aby kupić sobie wymarzone auto. Gdy mamy już odpowiednia kwotę zaczynają się dylematy: jaką markę wybrać, jaki model i kolor, a jaka pojemność? Gdy ta trudna decyzja zostanie podjęta pojawiają się kolejne: wykupić ubezpieczenie Autocasco, jak tak to w jakiej firmie?

Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego Towarzystwa Ubezpieczeniowego jest niemalże tak samo trudna jak decyzja dotycząca wyboru pojazdu. Czym się kierować przy wyborze?
Decydując się na  zakup AC, musimy zwrócić uwagę na kilka  istotnych szczegółów. Musimy sprawdzić jaki wariant ubezpieczenia obejmuje nasza oferta. Czy naprawa będzie realizowana w salonie na oryginalnych częściach, czyli z wykupioną amortyzacja czy może być dokonana w warsztacie mechanicznym i na zamiennikach. Jest to szczególnie ważne przy ubezpieczeniu samochodów nowych, gdyż są one objętą gwarancją producenta, która możemy stracić dokonując naprawy w warsztacie. Kolejnym ważnym aspektem jest udział własny w szkodzie, agenci przygotowujący ofertę dla klienta często dla uzyskanie jak najniższej składki za ubezpieczenie, nie znoszą udziału klienta w szkodzie.
Wiąże się to z tym, że odszkodowanie klienta zostanie pomniejszone o udział w szkodzie zadeklarowany na polisie. Może to być 20-30% lub 500- 2000 zł. jest to istotne, ponieważ w przypadku drobnej szkody takiej jak wgniecenie zderzaka, urwanie lusterka, czy też zarysowanie lakieru może okazać się, że Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, ponieważ wartość szkody będzie niższa niż udział własny w przypadku kwotowym, natomiast w przypadku procentowy, odszkodowanie zostanie pomniejszone o dany procent. Kolejną ważna sprawą jest wypłacenie odszkodowania w przypadku spowodowanie kolizji przez osoby o zwiększonym ryzyku czyli osoby mające krótko prawo jazdy bądź w młodym wieku, w przypadku gdyż taka osoba często prowadzi ubezpieczony pojazd warto rozważyć rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o możliwość prowadzenie przez wyżej wymienione osoby, ponieważ w sytuacji gdy tego nie zrobimy Towarzystwo Ubezpieczeniowe może zmniejszyć nam kwotę odszkodowania.
Najważniejszym kryterium jakim właściciele czterech kółek powinni się kierować jest renoma firmy. Warto zapoznać się  z opinią rodzinny, przyjaciół znajomych na temat wybranego przez nas Ubezpieczyciela. Informacji można również szukać na różnego rodzaju forach internetowych, chociaż wybierając taką opcję musimy zachować pewną rezerwę do przedstawionych tam informacji. Warto również zajrzeć na stronę internetową firmy, aby sprawdzić w jaki sposób firma likwiduje szkodę. Najrzetelniejsze informacje znajdziemy na stornie rzecznika Ubezpieczonych, który systematycznie uzupełnia dane dotyczące ratingu
(oceny) Towarzystw Ubezpieczeniowych.
Decyzja co do wyboru oferty oraz Ubezpieczyciela jest decyzją trudną, ale jakże istotną, bowiem to od niej zależy wysokość naszego odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *