Agent ubezpieczeniowy to sprzedawca

Zawieranie polis ubezpieczenia komunikacyjnego możliwe jest na wiele sposobów. Internet, telefon to najnowsze metody, które wybiera coraz więcej osób. Tradycjonaliści jednak często decydują się na klasyczną rozmowę z agentem ubezpieczeniowym oraz podpisanie umowy w biurze, lub – w przypadku wizyty agenta w domu – w spokoju własnego mieszkania.

Rozmowa z agentem niewątpliwie jest dobrą metodą zawarcia polisy ubezpieczenia komunikacyjnego. W rozmowie z agentem można wyjaśnić wiecie wątpliwości, wybrać odpowiednią opcje, czy też zapoznać się ze wszystkimi szczegółami ubezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że taka opcja zawiania polisy ma swoją wadę.

Agent ubezpieczeniowy, który proponuję ofertę polisy jest po prosty sprzedawcą, polisa zaś jest produktem. Należy pamiętać o tej zasadzie i wiedzieć, że nie każdy agent będzie działał w interesie klienta, lecz przede wszystkim swoim i firmy, faktem jest bowiem, że za zawarcie polisy agent otrzymuje prowizję, która często jest zależna od rodzaju polisy czy wybranych opcji. Nie jest zatem w interesie agenta proponowanie opcji, które nie wiążą się z gratyfikacją finansową. Jest natomiast w interesie, by klient zapłacił jak najwięcej i wybrał te opcje, dzięki którym prowizja będzie większa. Oczywiście nie wszyscy agencji tak działają – prawdziwi profesjonaliści bardziej identyfikują się z klientem niż z firmą jaka reprezentują, jednak są to prawdziwe wyjątki. Widząc agenta po raz pierwszy oczywiście nie możemy mieć pewności, że taki właśnie jest.

Podsumowując – rozmowa z agentem ubezpieczeniowym to dobry sposób zawarcia polisy komunikacyjnego ubezpieczenia, trzeba jednak wiedzieć, że rolą agenta jest sprzedaż ubezpieczenia. Warto więc wiedzieć, jakie ubezpieczenie jest nam potrzebne i nie decydować się na opcje, które są dla nas niekorzystne. Analizując informacje przekazywane przez agenta i będąc aseratywnym, z pewnością uda się w porozumieniu z agentem podpisać polisę, która spełni oczekiwania, oczywiście trzeba pamiętać o jednym – rozmowa z agentem nie jest zobowiązaniem, chcąc znaleźć polisę idealną, często warto porozmawiać z kilkoma agentami i wybrać ofertę, która będzie idealna. Warto się postarać – to leży w naszym interesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *