Wyjazd za granicę? Tylko z polisa turystyczną

ubezpieczenie nnwUbezpieczenia podróży zagranicznych przeznaczone są dla osób wyjeżdżających w celach turystycznych oraz biznesowych. Standardowo podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia pojawiających się nieoczekiwanie w przypadku nagłego zachorowania lub jako następstwo nieszczęśliwego wypadku oraz odszkodowanie za śmierć lub uszczerbek zdrowia z powodu nieszczęśliwego wypadku.

W zależności od charakteru wyjazdu i planowanych form spędzania czasu za granicą istnieje możliwość objęcia ochrona ubezpieczeniową nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą pojawić się w trakcie amatorskiego uprawiania narciarstwa, sportów wodnych, sportów ekstremalnych lub w związku z wykonywaniem pracy. Jeśli wyjazd odbywa się do krajów tropikalnych lub w rejon działań wojennych, albo stanu wyjątkowego to ubezpieczenie może obejmować koszty leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenia nnw), związane z przebywaniem w warunkach zwiększonego ryzyka ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie nnw

Ponadto, ubezpieczyciele proponują popularne opcje dodatkowe: ubezpieczenie bagażu, odpowiedzialności cywilnej assistance w podróży, ubezpieczenie kosztów odwołania zbiorowej imprezy turystycznej oraz anulowanie biletu lotniczego. Nie zapominajmy, że zakłócenia podróży z powodu choroby lub wypadku mogą być bardzo kłopotliwe oraz kosztowne, więc posiadanie polisy turystycznej wraz z telefonicznym dostępem do pomocy informacyjnej i organizacyjnej stanowi o komforcie w poczuciu bezpieczeństwa i możliwości beztroskiego oddawania się przyjemnościom.

Polisy turystyczne są stosunkowo tanie w odniesieniu do bardzo wysokich kosztów usług medycznych- na poziomie kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych- świadczonych również cudzoziemcom w krajach europy i świata. Dlatego nie warto ryzykować wyjazdu, bez co najmniej podstawowego zakresu ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *