Ubezpieczenie na życie

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie to poważna decyzja. Na szczęście można je zmieniać 😉 Jednakże przy wyborze należy się poważnie zastanowić. Trzeba przemyśleć dokładnie to, do czego ubezpieczenie będzie nam służyć, jak wysoka powinna być jego stawka, czy będzie indywidualne czy rodzinne, czynników jest wiele, szczegóły poniżej:

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Zacznijmy od tego, że masz naprawdę szeroki wybór. W dzisiejszych czasach na rynku istnieje mnóstwo firm oferujących tę opcję. Zacznij od zwrócenia uwagi na to, że jest to decyzja, jeśli nie na całe życie, to na długi czas. Przemyśl to dokładnie. Poznaj poszczególne oferty różnych ubezpieczycieli.

Najważniejsze czynniki, które powinny wpływać na Twoją decyzję to:

 • w jaki sposób ubezpieczyciel zabezpieczy kapitał przeznaczony na realizację Twoich potrzeb,
 • czy ubezpieczyciel w odpowiedni sposób zabezpieczy przyszłość zarówno Twoją, jak i Twojej rodziny,
 • jak zachowa się ubezpieczyciel w przypadku niemożliwości dalszej pracy (inwalidztwo itp.).

Ważne jest to, jak dużą wagę przywiązujesz do poszczególnych punktów. Dodatkowo, liczy się to, czy chcesz mieć jak największy pakiet ubezpieczeniowy, wyższym kosztem, czy nie chcesz płacić dużych pieniędzy i wolałbyś ograniczyć pakiet do minimum.

Kolejne czynniki wpływające na wybór ubezpieczenia to:

 1. jaka jest wysokość odszkodowania dla rodziny w przypadku Twojej śmierci spowodowanej wypadkiem.
 2. jaka jest wysokość odszkodowania dla rodziny w przypadku Twojej śmierci z przyczyn naturalnych.
 3. jaka jest wysokość odszkodowania dla Twojej rodziny w przypadku dalszej niemożności wykonywania przez Ciebie pracy, na przykład na skutek wypadku, po którym staniesz się inwalidą.
 4. w jaki sposób ubezpieczalnia zapewni Ci dostęp do leczenia i rehabilitacji.
 5. czy będziesz mógł przekształcić wpłatę kapitału na rentę.

Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, że ubezpieczalnie wypłacają odszkodowania w pakiecie podstawowym Twoim bliskim tylko w przypadku Twojej śmierci. Jeśli chce się to rozszerzyć, należy wykupić ubezpieczenie dodatkowe.

Istotne jest również:

 • to, jak długi będzie okres między podpisaniem umowy do momentu otrzymania polisy. To ważne, ponieważ pełne ubezpieczenie działa dopiero z momentem otrzymania owej polisy.
 • kryterium oceny i charakterystyka poszczególnych programów.
 • jaką renomą cieszy się firma i czy jest wiarygodna.

Generalnie, wybór odpowiedniego ubezpieczenia zależy od potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Jeśli chciałbyś dodatkowo zabezpieczyć pieniądze, zastanów się na wyborem pakietu oszczędnościowo-ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *