Kalkulator ubezpieczeń oszczędza Twój czas

Szukanie ofert firm ubezpieczeniowych oferujących OC potrafi niekiedy przyprawić zawrót głowy. Na żmudne poszukiwania tracimy nie tylko czas, ale i energię i często zrezygnowani decydujemy się na coś, co jedynie wydaje nam się korzystne, bez porównania z innymi ofertami, które są do siebie tak podobne.

Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Często jest tak, że poszukiwania ubezpieczyciela zaczynamy od analizy oferty na stronie internetowej danej firmy. Czasem korzystamy z wyszukiwarki Google, czasem wpisujemy adresy stron, które akurat nam się z ubezpieczeniem kojarzą i w ten sposób dokonujemy porównania. A można prościej. Rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki OC, która „spina” wszystkie oferty i pozwala na wybór najkorzystniejszej – wszystko jest przejrzyście zaprezentowane. Jak to działa? Wystarczy, że prawidłowo wypełnimy odpowiedni formularz. Wśród informacji, jakie musimy w nim podać będą między innymi te dotyczące samochodu – jego wieku, pojemności skokowej silnika, stopnia uszkodzenia, czy też posiadania instalacji gazowej. Pojawią się również pytania o kierowcę pojazdu – o jego wiek, staż posiadania prawa jazdy oraz czy do tej pory jego jazda była bezkolizyjna. Na podstawie tych i jeszcze kilku innych danych, takich jak miejsce zamieszkania, współwłaścicieli, automatycznie zostaną wygenerowane oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych – zarówno tradycyjnych, jak i direct wraz z cenami składek. Teraz wystarczy tylko albo umówić się z przedstawicielem albo wykupić polisę via internet albo telefon. Jest to o wiele wygodniejsze, niż korzystanie z pomocy pośredników, którzy wcale nie powiedzą nam więcej, niż sami wiemy.

Dzięki kalkulatorowi będziemy mogli zdecydować się na najbardziej korzystne ubezpieczenie OC głównie dlatego, że będziemy mogli od razu porównać jedną ofertę z drugą. Często to nie tylko oferty, ale różnica w cenach składek potrafią naprawdę zszokować, zwłaszcza, jeśli wynosi ona więcej niż 1000 złotych, a i takie się zdarzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *