Jak obniżyć składkę ubezpieczneia samochodowego?

Każdy kierowca wie, że koszty użytkowania samochodu to znaczne obciążenie portfela. Nic więc dziwnego, że gdy nadchodzi czas kupna ubezpieczenia staramy się na nim jak najwięcej oszczędzić. Jak to zrobić? O czym warto pamiętać starając się obniżyć składkę za ubezpieczenie?

Pierwszą sprawą jest znalezienie najtańszego OC. W tym celu przede wszystkim warto pilnować terminu, w którym nasza obecna polisa dobiega końca. Jest to jedyny moment w roku gdy możemy zmienić zakład ubezpieczeń. Jeśli nie wypowiemy OC przed jego upływem, ubezpieczenie automatycznie przedłuży się na następne 12 miesięcy. Warto więc pamiętać o terminie wygaśnięcia naszego OC i przed jego upływem porównać dostępne na ryku oferty. W wyborze najtańszej polisy z pewnością pomogą dostępne w sieci kalkulatory OC.

Druga sprawa to sposób w jaki prowadzimy nasz pojazd. Kierowcy, którzy jeżdżą bezpiecznie mogą liczyć na zniżki ze strony ubezpieczyciela. Z reguły jest to  10 % zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy. Taki rabat można również przenieść w razie zmiany zakładu ubezpieczeń. Obecnie coraz więcej zakładów ubezpieczeniowych umożliwia również przenoszenie zniżek z OC na AC. Tym samym, osoby dbające o bezpieczeństwo jazdy mogą liczyć nie tylko na tanie OC – zmniejszeniu ulega dla nich również stawka AC.

Wpływ na cenę ubezpieczenia ma również wiek i doświadczenie kierowców. Dłuższy staż za kierownicą to szansa na tańsze OC. Przy szukaniu najlepszej oferty ubezpieczeniowej warto również sprawdzić, czy bank, w którym mamy konto współpracuje z firmą ubezpieczeniową. Obecnie bowiem firmy takie nawiązują współprace z bankami, tworząc z nimi wspólne oferty. Niezależnie od przysługujących zniżek warto również szukać różnego rodzaju akcji promocyjnych. Dzięki nim możemy trafić na naprawdę korzystną cenowo ofertę, a tym samym sporo zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC. W poszukiwaniach z pewnością pomoże nam internet, dzięki któremu nie tylko znajdziemy informacje na temat interesujących nas polis, ale tez porównamy te najlepsze, by wybrać najtańszą dla nas opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *