AC i Assistance dla tych, którzy lubią czuć się bezpiecznie

Na rynku produktów ubezpieczeniowych jest tyle ofert, że możemy wybrać to, co nam najbardziej odpowiada i co jest najbardziej korzystne. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, można także wykupić polisę na AC (Autocasco) lub Assistance, lub jedno i drugie.

 

Ubezpieczenia te mają tą niepodważalną zaletę, że dają bardzo duże poczucie bezpieczeństwa, bo gwarantują kompleksową ochronę klienta. Ale nie można zachłystywać się ich wszechstronnością, bo w rzeczywistości warunki umowy każda firma określa indywidualnie, więc mogą się w niej znaleźć liczne wyłączenia. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadając ubezpieczenie Autocasco możemy liczyć na wypłatę odszkodowania nawet w przypadku gdy to my zawinimy i stłuczka lub wypadek nastąpią ewidentnie przez nasz błąd. Jednak nie dotyczy to sytuacji, w której nawet ubezpieczony sprawca zbiega z miejsca wypadku. AC to także pomoc w przypadku zderzenia na drodze ze zwierzęciem, uszkodzenia samochodu w wyniku działania żywiołów i kradzieży auta. Na wypłatę odszkodowania można liczyć także wtedy, gdy auto zostanie naruszone przez nieznanego sprawcę.

Z kolei pakiet Assistance to pomoc bezgotówkowa. Czasami jest częścią ubezpieczenia OC lub AC, ale może także stanowić osobną ofertę ubezpieczeniową. Ubezpieczenie Assstance samochodowe jest najbardziej powszechne ze wszystkich rodzajów Assistance (medyczne, podróżne, domowe, prawne). Zakres pomocy określa umowa, więc może się znacząco różnić pomiędzy różnymi firmami ubezpieczeniowymi, ale zasadniczo pomoc obejmuje: odholowanie pojazdu, naprawę pojazdu w miejscu unieruchomienia, dowiezienie paliwa do miejsca unieruchomienia samochodu, wynajęcie auta zastępczego, zorganizowanie transportu kierowcy i pasażerów zepsutego auta do domu lub celu podróży, a także zakwaterowanie ich na tak długo jak potrwa naprawa auta. Z Assistance komunikacyjnego korzysta ponad 80 procent osób w ogóle korzystających z ubezpieczeń Assistance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *