ABC korzystania z kalkulatora OC

Rozwój internetu przyczynił się do większej samodzielności, również w zakresie wyboru różnego rodzaju usług. Dziś sami możemy śledzić drogę przesyłek kurierskich, sprawdzać ceny produktów w sklepach albo też użyć kalkulatora OC, aby sprawdzić wysokość składki ubezpieczeniowej.

Tym razem prezentujemy opis prawidłowego korzystania z tego narzędzia, które zaoszczędzi czas, a przy tym pozwoli na wybór najkorzystniejszej oferty. Pierwszą ważną czynnością, którą trzeba wykonać, aby skorzystać z kalkulatora OC, jest przygotowanie dowodu rejestracyjnego pojazdu, poprzedniej polisy ubezpieczeniowej, prawa jazdy i dowodu osobistego kierowcy. Posłużą nam one do wypełnienia odpowiednich pól w formularzu.

Zanim przejdziemy do meritum, należy zaznaczyć, jakie dane i w jakim celu będą potrzebne. Kalkulator OC nie będzie żądał od nas podania imienia i nazwiska, numeru konta bankowego, czy karty kredytowej. Jedynymi „osobistymi” informacjami będzie data urodzenia i data uzyskania prawa jazdy. Posłużą one do wyliczenia zniżek i zwyżek przysługujących ubezpieczonemu.

Oprócz tych danych, kalkulator „poprosi” nas o podanie marki i nazwy pojazdu, który chcemy ubezpieczyć, informacji o jego wieku, pojemności silnika, czy też liczbie miejsc. Obok tego, będziemy musieli wskazać czy samochód miał stłuczkę, czy posiada instalację gazową itd. Te wszystkie informacje pozwolą wyliczyć orientacyjną składkę za ubezpieczenie w danym towarzystwie.

Korzystanie z kalkulatora OC jest bezpieczną i wygodną formą, która pozwoli na wybranie najlepszej oferty spośród prezentowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Jednak przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej należy dokładnie wdrożyć się w ogólne warunku ubezpieczenia (OWU), które rozwieją wszelkie wątpliwości, a tym samym wskażą na punkty, które mówią o tym, kiedy odszkodowanie nie zostanie wypłacone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *