Wybór AC i OC

Nie od dziś wiadomo, że wybór ubezpieczenia to poważna sprawa i nigdy nie jest to łatwa decyzja. Przeciętny kierowca staje przed jej podjęciem co najmniej kilka razy. Za pierwszym razem, gdy musi po raz pierwszy ubezpieczyć samochód, a potem za każdym kolejnym, gdy widzi, że pojawiły się nowe oferty i warto zastanowić się nad alternatywą. I to nie powinno dziwić. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na polskim rynku istnieje obecnie mnóstwo firm oferujących ubezpieczenie samochodów, konkurencja rośnie z dnia na dzień.

Decydując się na wybór odpowiedniej opcji ubezpieczeniowej, nie możemy kierować się jedynie ceną. Dobrze jest się również zastanowić na tym, czy lepiej kupić AC i OC razem czy osobno w dwóch różnych firmach. Wszystko ma swoje wady i zalety. Do tego dochodzi jeszcze NNW i assistance i sprawa się komplikuje. Dobrze więc jest się porządnie zastanowić.

Co brać pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego?

Nie oszukujmy się, jednym z wyznaczników decydujących o wyborze ubezpieczenia jest cena. Ubezpieczenie on-line lub przez telefon pozwala na zaoszczędzenie kilku złotówek, ponieważ omija się pośredników. Taką możliwość oferują między innymi Link4, Liberty Direct, Allianz czy Generali.

Kolejnym wyznacznikiem jest zakres ubezpieczenia. Często różnią się ze sobą nawet minimalnymi elementami, warto więc porównać oferty. Dobrze wiedzieć jaki jest zakres sytuacji, w których otrzymamy odszkodowanie.

Finalnie, dobrze jest się po prostu popytać znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *