Ubezpieczenie laptopa

Ubezpieczenie komputerów przenośnych nie jest jeszcze w naszym kraju popularne. Jednakże jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z nich poza domem. Przecież właśnie od tego są notebooki i netbooki, aby nosić je ze sobą. Obecnie bywają z nami wszędzie, w pociągu, w autobusach, a nawet w poczekalni do lekarza. Wszystkie te sytuacje sprawiają, że ryzyko kradzieży sprzętu lub jego uszkodzenia rośnie. Czasem wystarczy tylko chwila, wystarczy się odwrócić, a złodziej już będzie czaił się na nasz drogocenny sprzęt.

Poza samą fizyczną wartością sprzętu, tracimy wtedy również wszystkie dane, które jednak trzeba już zabezpieczyć samemu poprzez wykonywanie kopii baz danych na dyskach zewnętrznych, płytach DVD czy pendrive’ach. Otrzymując odszkodowanie mamy jednak możliwość zakupienia nowego sprzętu, dzięki czemu będziemy mogli skopiowane przez nas dane zgrać na nowy nośnik. Jest jeden warunek, by otrzymać odszkodowanie za dane. Musimy je regularnie archiwizować, jeśli będziemy tworzyć backupy regularnie, nie musimy się martwić, na pewno towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie.

Jedna myśl nt. „Ubezpieczenie laptopa

  1. Znajomy stracił lapka na lotnisku w Londynie. Nawet nie wiedział kiedy go stracił. Wszystko poszło a raczej pobiegło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *