Ubezpieczenie floty pojazdów

Właściciele firm posiadających kilka pojazdów, zastanawiający się gdzie najlepiej ubezpieczyć samochody, przed podjęciem ostatecznej decyzji powinni zapoznać się z możliwością wykupienia polisy obejmującej całą flotę pojazdów. Korzystająca z takiej możliwości osoba, może liczyć na szereg udogodnień i dużo lepsze warunki, niż ubezpieczając każde z aut osobno.

 Prawo do ubezpieczenia floty pojazdów mają firmy, które posiadają co najmniej kilka samochodów. Im więcej pojazdów tym lepsze są warunki polisy. W jej skład najczęściej wchodzi ubezpieczenie OC, AC, NNW, assistance oraz Zielona Karta. Ofertę można dodatkowo rozszerzyć o szereg innych opcji, takich jak AC/KR, możliwość wynajęcia samochodu zastępczego na czas trwania naprawy uszkodzonego, ubezpieczenie szybi wyposażenia oraz pomoc prawną przy uzyskiwaniu odszkodowania. I o ile w przypadku obowiązkowego OC nie można licytować warunków umowy, to przy ubezpieczeniu AC można wiele wynegocjować.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe obliczając składki biorą pod uwagę ilość pojazdów, ich wartość, wiek oraz rodzaj (ciężarowe czy osobowe). Istotna jest przeszłość pojazdów – czy brały udział w kolizji, a także terytorium na jakim się poruszają – czy są eksploatowane na terenie kraju czy poza jego granicami.

Ważne, by dokładnie przeanalizować wszystkie warunki umowy. Dla każdej z firm ważne będą inne jej aspekty, np. dla firmy transportowej wyłączenie jednego pojazdu z ruchu wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi. Niezbędne w tym przypadku będzie wykupienie dodatkowych opcji gwarantujących uzyskanie samochodu zastępczego na czas naprawy pojazdu, który uległ uszkodzeniu. Warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli, bowiem tylko dokładne zapoznanie się z nimi gwarantuje podjęcie odpowiedniej decyzji, która uchroni firmę przed niepotrzebnymi, dodatkowymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *