Kwestia ceny w ubezpieczeniach oc i ac

Kwestia cen ubezpieczeń samochodowych wywołuje wiele emocji i często jest roztrząsana na nowo. Każdy nowy posiadacz samochodu, który zamierza się ubezpieczyć,zadaje sobie to samo, najważniejsze pytanie – czy najtańsze ubezpieczenie to ubezpieczenie najlepsze czy najgorsze?

Otóż na pewno nie da się tego ocenić jednoznacznie. Kwestią kluczową w tym przypadku jest bowiem rodzaj ubezpieczenia. Jeśli bowiem chodzi o ubezpieczenie oc, jest ono obowiązkowe, tzn. wg ustawy każdy właściciel oraz posiadacz samochodu musi je wykupić, inaczej może zapłacić sporą karę. W tym wypadku najtańsze ubezpieczenia oc w rzeczywistości są dla nas najkorzystniejsze. Warto więc zapoznać się z ofertami jak największej ilości ubezpieczycieli i przejrzeć różne tanie ubezpieczenia oc, aby wybrać to najmniej obciążające dla naszego portfela.

 

Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenia ac, to kwestia ta przedstawia się zgoła inaczej. W tym wypadku najniższa cena niekoniecznie jest najlepsza, aczkolwiek wielu z nas popełnia ten błąd i ulega ofertom i promocjom ubezpieczeń ac, bez dokładnego ich przeanalizowania. Różnica ta wynika z faktu, że ubezpieczenie autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Warto więc przeanalizować oferty różnych ubezpieczycieli jeszcze uważniej, niż w przypadku ubezpieczenia oc, aby wybrać opcję jak najbardziej dla nas korzystną i dopasowaną.

 

Jak więc widzimy różnica między ubezpieczeniem ac i oc jest dosyć znaczna, a kluczową rolę odgrywa tu kwestia dobrowolności lub też ustawowego obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *