Kupujemy ubezpieczenie przez internet

Wielu kierowców szuka sposobów na zaoszczędzenie paru groszy przy kupnie polisy OC. Jednak tylko niektórzy decydują się na skorzystanie z oferty ubezpieczycieli direct, którzy w tej kwestii proponują najwięcej. Na blogu pisaliśmy już o ich specyfice, dziś postanowiliśmy przybliżyć, jak przebiega proces zakupu polisy via internet.

Zanim usiądziemy przed komputerem, powinniśmy przygotować dowód rejestracyjny pojazdu. W tym dokumencie znajdzie się informacja o marce samochodu, roku jego produkcji, pojemności skokowej silnika – te dane pozwolą na wyliczenie odpowiedniej składki ubezpieczeniowej. Jednak to nie wszystko. Kalkulator OC poprosi nas jeszcze o wypełnienie pól związanych z informacjami o kierowcy – jego wieku, stażu posiadania prawa jazdy oraz o ewentualnych wypadkach, do których doszło w ciągu ostatniego roku, a były one spowodowane z winy kierowcy. Czy podawanie tych informacji jest bezpieczne? Tutaj należy rozwiać wszelkie wątpliwości – ubezpieczyciele korzystają z bezpiecznego, szyfrowanego połączenia, dlatego ani podane przez nas dane dotyczące pojazdu, ani też informacje o karcie płatniczej nigdzie nie wyciekną.

Po wypełnieniu formularza pozostaje jeszcze podanie danych osobowych, które są niezbędne do sporządzenia polisy. Zostanie jeszcze dokonanie płatności za polisę ubezpieczeniową. Ta zostanie nam przesłana najprawdopodobniej drogą elektroniczną – po jej wydrukowaniu możemy jej używać, jak „tradycyjnej”.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? Ubezpieczycieli direct jest na rynku coraz więcej, tym samym jest w czym wybierać. Najlepiej przyjrzeć się ofertom kilku z nich i wybrać tę najkorzystniejszą. Ubezpieczenia direct są ciekawą alternatywą i sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Wypowiedzi na temat ich gorszej jakości są tym samym wysoce przesadzone – tutaj oszczędność wynika nie z gorszej obsługi, a obsługi przemyślanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *