Kalkulator OC – krótki poradnik

Kalkulator OC nie jest nowum. Od dawna używali go agenci ubezpieczeniowi przy doborze odpowiedniej polisy dla swoich klientów. Odkąd na rynku pojawili się gracze ubezpieczeniowi, proponujący ubezpieczenie typu direct, również kalkulator OC stał się narzędziem porównywania różnych wariantów dla „zwykłych śmiertelników”.

Jak korzystać z takiego kalkulatora? Czy jest to bezpieczne? Jakich danych nikt nie będzie chciał od nas wyciągnąć, a na przygotowanie jakich powinniśmy się przygotować? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy najpierw określić, czym jest kalkulator OC. Najprościej mówiąc, to program, który posiada bazę danych, dzięki której możliwe jest wyliczenie składek dla poszczególnych, wprowadzonych przez pytającego wartości. Innymi słowy, kalkulator OC nie różni się niczym od agenta ubezpieczeniowego, który jest w doradztwie lepszy pod tym względem, że wskaże najkorzystniejszą ofertę. W przypadku kalkulatora OC będziemy musieli zrobić to samodzielnie.

Istnieją kalkulatory OC, które wyliczają składkę ubezpieczeniową u jednego, konkretnego ubezpieczyciela, a są takie, zwane porównywarkami OC, które proponują rozwiązania u kilku, a nawet kilkunastu ubezpieczycieli. To właśnie z takich korzystać najlepiej – pozwolą na przejrzenie wielu propozycji, zorientowanie się nie tylko w cenie, ale również w innych cechach, które być może okażą się korzystniejsze, aniżeli wartość składki. Tak jest na przykład w przypadku zwyżek i zniżek, czy przy propozycjach innych ubezpieczeń – w pakiecie jest często taniej.

Korzystanie z kalkulatora jest darmowe i bezpieczne. Nie podajemy w nim numeru karty kredytowej, naszych danych osobowych, dokładnego adresu zamieszkania. W przypadku ubezpieczeń direct, połączenie internetowe jest szyfrowane, dlatego też istnieje małe prawdopodobieństwo, że dane mogłyby zostać niewłaściwie wykorzystane. Czy to oznacza, że powinniśmy rzucić się na głęboką wodę i zamienić człowieka na maszynę? Oczywiście nie, proponujemy jednak oswojenie się, a nuż będzie to opcja wygodniejsza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *