Jak wybrać najtańsze OC?

Jednolitość zakresu ubezpieczenia OC we wszystkich firmach ubezpieczeniowych, pozwala na to, by podczas szukania ofert OC kierować się tylko i wyłącznie ceną. A jak wiadomo, większość ludzi wybierze zdecydowanie najtańsze OC.

Wysoka konkurencja na rynku ubezpieczeń zmusza więc firmy ubezpieczeniowe, do oferowania coraz korzystniejszych ubezpieczeń OC, by nie stracić swoich klientów. Ubezpieczenie OC zwykle wykupuje się na okres 12 miesięcy. Jeśli klient nie zgłosi wcześniej decyzji o rezygnacji z ubezpieczenia, zostaje ona automatycznie przedłużona. W przypadku, kiedy samochód znajduje się tylko tymczasowo w kraju, można wykupić krótsze ubezpieczenie OC, które jednak nie może wynosić mniej niż 15 dni. Umowy tymczasowe ulegają wygaśnięciu po upływie wyznaczonego w umowie okresu, w związku z czym nie podlegają automatycznemu przedłużeniu, o czym należy pamiętać przedłużając pobyt w kraju.

Wiele firm ubezpieczeniowych stale reklamuje swoje usługi jako najtańsze OC, tymczasem w rzeczywistości okazuje się, że ceny reklamujących się ubezpieczycieli są znacznie zawyżone. Dlatego przy wyborze ubezpieczyciela warto zapoznać się z ofertami innych firm ubezpieczeniowych, co zresztą w dobie komputeryzacji i Internetu jest proste, szybkie i wygodne. Ubezpieczenie OC można wykupić udając się bezpośrednio do ubezpieczalni, można także wykupić je przez Internet, co jest oczywiście znacznie wygodniejsze i pozwala zaoszczędzić czas. Przy wyborze swojego ubezpieczyciela warto skorzystać z tak zwanych kalkulatorów OC.

Są to specjalne programy znajdujące się na wielu stronach internetowych, które po wprowadzeniu kilku niezbędnych informacji wyświetlą oferty kilku ubezpieczalni. Można w ten sposób wybrać ubezpieczenie najkorzystniejsze dla klienta, bez konieczności zapoznawania się z ofertami kilku ubezpieczalni. Podobne kalkulatory ubezpieczeń samochodowych są zupełnie darmowe, należy jednak zwrócić uwagę na to, czy strona internetowa jest sukcesywnie aktualizowana, jak wiadomo bowiem, oferty firm ubezpieczeniowych często się zmieniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *