Dlaczego ubezpieczenia direct są tańsze od tradycyjnych?

W sieci krąży dość wiele opinii, pochlebnych bardziej lub mniej na temat ubezpieczeń typu direct. Zwykło twierdzić się, że są to ubezpieczenia gorsze, ze względu na niższą cenę, jaką trzeba zapłacić za polisę. Niższą w stosunku do firm tradycyjnych, u których ubezpieczenie OC jest nawet 30% droższe – w zależności od pojazdu, który ma zostać ubezpieczony. Jak jest w rzeczywistości? Co sprawia, że „directy” są tańsze i jak to się przekłada na jakość?

Zacznijmy od odpowiedzi na ostatnie pytanie – nijak! Jakość ubezpieczeń tradycyjnych i direct jest podobna, a to na które się zdecydujemy wcale nie determinuje tego, że będziemy lepiej lub gorzej obsługiwani. Jak to możliwe, skoro ubezpieczenia direct są tańsze? Mylne mniemanie, że to, co droższe jest lepsze sprawia, że wiele osób w ogóle nie zwraca uwagi na oferty tego typu towarzystw. Sprawdźmy na czym one oszczędzają!

Na oddziałach. A właściwie na braku fizycznych oddziałów swoich firm. Ubezpieczenia direct umożliwiają wykupienie polisy wyłącznie za pośrednictwem internetu bądź telefonu – nie są więc potrzebne oddziały towarzystw, w których przyjmowano by zainteresowanych ofertą klientów. Tego typu „filozofia” sprawia również, że nie jest konieczne płacenie prowizji pośrednika, czyli osoby, która polisę nam sprzeda. Oczywiście koszty z tym związane spadają na klienta, co odzwierciedla się w wysokości składki.

Na obsłudze i doradztwie. Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy – ubezpieczenia direct nie wymagają obecności pośrednika, który doradzi, która oferta jest najlepsza. Zdecydować musi klient – pomocnymi narzędziami mogą okazać się dla niego kalkulator OC dostępny na stronie, który wyliczy składkę i informacje na niej zawarte. O wszystko inne należy dopytać konsultanta, najlepiej za pośrednictwem telefonu.

Ubezpieczenia direct nie mają być gorsze pod względem jakości, a wygodne, pod względem dostępności. Klient bez wychodzenia z domu będzie mógł otrzymać polisę nawet tego samego dnia, jeśli zdecyduje się na drogę mailową lub następnego – wtedy polisa trafi do niego za pośrednictwem kuriera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *