Autocasco i OC – zgrabne podsumowanie

Ubezpieczenia komunikacyjne są jednymi z najbardziej popularnych ubezpieczeń w naszym kraju. Korzystają z nich miliony właścicieli pojazdów mechanicznych, zarówno samochodów osobowych, jak również ciężarowych. Ubezpieczenie obowiązkowe, jak sama nazwa wskazuje jest ubezpieczeniem, które muszą wykupować wszyscy właściciele samochodów. Ubezpieczenie OC obejmuje wszelkiego rodzaju szkody związane z udziałem naszego pojazdu mechanicznego na drogach. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jest szczególnie dobrym zabezpieczeniem dla kierowców, którzy w razie doprowadzenia do wypadku, mogą ubiegać się o odszkodowanie u ubezpieczyciela dla osób trzecich, które zostały w kolizji lub wypadku poszkodowane. Niestety ubezpieczenie OC nie pokrywa strat materialnych, oraz innych względem osoby winnej całego zdarzenia. Od tego jest grupa innych ubezpieczeń, które można wykupić dodatkowo w Towarzystwie Ubezpieczeń.

Każdy właściciel samochodu może wykupić również ubezpieczenie AC, które bardzo często, w atrakcyjnej cenie, dołączane jest do ubezpieczenia podstawowego. Ubezpieczenie auto casco chroni właściciela przed startą finansową lub majątkową, w przypadku utraty samochodu, poprzez jego kradzież, utraty wyposażenia samochodowego (w tym wymontowanych z pojazdu przez rabusia części samochodowych), oraz w wypadku uszkodzenia samochodu, zniszczenia auta, zniszczenia wyposażenia znajdującego się w środku, dewastacji samochodu. Często pośród warunków, jakie musi spełnić właściciel pojazdu mechanicznego, chcący ubezpieczyć swoje auto, występuje warunek tj. auto powinno posiadać przynajmniej jedno z dostępnych dodatkowych zabezpieczeń np. immobiliser, autoalarm lub blokada kierownicy.

Poza tym samochód musi być zarejestrowany w Rzeczpospolitej Polskiej, oraz właściciel musi posiadać pełna dokumentację samochodu, w tym wszelkich uprawnień. Przy wnioskowaniu o ubezpieczenie AC należy także pamiętać o jeszcze innych warunkach, a mianowicie właściciel musi również posiadać komplet kluczy do samochodu, oraz odpowiednie miejsce do parkowania samochodu przy domu, czy bloku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *