Bezpieczna wyprawa z biurem podróży

ubezpieczenie turystyczneZbliża się czas planowania wakacyjnych wyjazdów, wybierania terminów urlopów i przeglądania folderów z biur podróży. Te kusza nas kolorowymi zdjęciami i obietnicą pełnego relaksu i odpoczynku w pięknym otoczeniu, wygodzie i bez troski o codzienne problemy. Owszem, jeśli mamy szczęście, tak właśnie będzie wyglądał nasz wypoczynek.
Warto jednak rozważyć wszystkie możliwe opcje i wziąć pod uwagę możliwość zachorowania, niedyspozycji wymagającej leczenia lub hospitalizacji podczas pobytu za granicą. Czy zastanawialiśmy się kiedyś, jak wysokie są to koszty dla osoby nie ubezpieczonej?
Ubezpieczenie podróżneBiorąc pod uwagę wszystkie wspomniane wyżej możliwości, powinniśmy zainteresować się tym, czy w ofercie naszej wycieczki, pobytu za granicą znajduje się optymalna ochrona ubezpieczeniowa. Oczywiście firmy organizujące takie wyjazdy mają konieczność ubezpieczenia swoich klientów w czasie korzystania z ich usług, jednak zazwyczaj wygląda to tak, że kwota odpowiadająca ubezpieczeniu jest najniższa z możliwych, przez co ewentualne wypłacane później odszkodowania są nieduże, a zwroty kosztów opieki zdrowotnej, tak naprawdę pokrywają tylko minimum wydatków jakie ponosimy. Dzieje się tak, dlatego że prawo nie określa minimalnych sum ubezpieczenia jakim ma objąć nas touroperator. Dlatego powinniśmy świadomie kupować ubezpieczenia podróżne.


Sprawdź, zanim wyjedzieszAby przekonać się, czy warto swoje zdrowie powierzyć ubezpieczeniu oferowanemu przez biuro podróży, możemy skorzystać z narzędzia jakim jest porównywarka Ipolisa. Znajdziemy ją na stronie internetowej, wpisując w wyszukiwarkę podana frazę. Kalkulator taki pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, jakie byłyby rzeczywiste kwoty zwrotu określonych wydatków i jaką sumę otrzymalibyśmy w razie uszczerbku na zdrowiu. Żeby móc poznać potrzebne dane, poprośmy w biurze podróży o tzw. Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Najlepiej będzie zapoznać się z nimi na spokojnie w domu, analizując wszystkie podpunkty.

Zwróćmy też uwagę na:
– oferowane kwoty zwrotu kosztu leczenia (KL);
– kwotę NNW, czyli ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków;
– informacje na temat szczegółów kosztów leczenia konkretnie w kraju do którego się wybieramy (mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy niektórymi państwami);
– koszt i warunki leczenia w przypadku osób posiadających przewlekłe schorzenia (tu może okazać się, że ze względu na stan w jakim wyjeżdżamy, możemy w efekcie dostać odmowę zwrotu poniesionych kosztów);
– możliwość poszerzenia zakresu ubezpieczenia i poziomu ochrony naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *