Jak odnowić polisę w Liberty Direct?

Jeżeli chcemy odnowić umowę ubezpieczenia w Liberty Direct, możemy to zrobić przez telefon lub za pośrednictwem internetu i to w bardzo dogodnych formach płatności.

Jeżeli do tej pory byliśmy klientami tego właśnie ubezpieczyciela, w dwa tygodnie przez zakończeniem starej umowy, zostaniemy poinformowani o tym fakcie tradycyjną drogą pocztową lub elektroniczną. Poza tym znajdziemy tu również informacje o przygotowanej specjalnie dla nas ofercie ubezpieczenia na kolejny rok. Jeżeli podane w niej warunki będą nam odpowiadały, wystarczy że dokonamy wpłaty regulującej pierwszą składkę o wysokości podanej w nowej umowie, a będzie to jednoznaczne ze zdecydowaniem się na jej przedłużenie na okres kolejnych dwunastu miesięcy. Wówczas też otrzymamy dokument nowej polisy wraz z certyfikatem.

Jeżeli nie chcemy czekać do ostatnich dwóch miesięcy, możemy sprawą zająć się na trzydzieści dni przed wygaśnięciem starej umowy i odnowić polisę całkowicie samodzielnie.

. Niezbędne jest do tego jednak posiadanie aktywnego konta na stronie Ubezpieczyciela. Dostęp do niego otrzymujemy w momencie zawierania polisy online, kiedy to podajemy swój adres mailowy lub w momencie późniejszej rozmowy z Konsultantem.

Po zalogowaniu się, należy skorzystać z aplikacji Odnów polisę on-line.

A przez telefon? Dzwonimy na numer (+48) 22 589 96 96, aby skontaktować się bezpośrednio z Konsultantem. Zostaniemy poproszeni o podanie naszych danych (bardzo ważny jest tu numer aktualnej polisy), na podstawie których zostanie wyliczona nam wysokość nowej składki ubezpieczenia.

Płatności za odnowioną polisę możemy dokonać poprzez przelew elektroniczny lub standardowy, płatność kartą kredytową lub za pobraniem.